Buduj backlinki aby byc zauważonym przez GoogleJednym z najważniejszych aspektów każdej strategii SEO jest budowanie backlinków. Są to linki tworzone przez inne strony internetowe i publikacje, które prowadzą z powrotem do twojej strony internetowej. W zależności od jakości stron internetowych zamieszczających linki zwrotne do twojej strony, może to być bardzo skuteczny sposób na ulepszone pozycjonowanie strony, a to daje nam wyższe rankingi - czyli to czego najbardziej chcemy.. Istnieje kilka różnych sposobów pozyskiwania linków zwrotnych do witryny: Jeśli uda ci się pozyskać backlinki z renomowanych publikacji, zauważysz znaczny wzrost w swoim SEO.

Stawiaj na jakość ponad ilość

Budowanie linków do Twojej witryny jest ważną częścią SEO i istnieje wiele strategii budowania linków, które możesz wykorzystać. Jeśli jednak zbytnio skupisz się na budowaniu jak największej liczby linków, Google może ukarać Cię za budowanie linków niskiej jakości. A to może skutkować słabszym pozycjonowaniem Twojej strony. Dotyczy to:

  • wykorzystywania złych linków,
  • kupowania linków,
  • zlecania innym osobom zamieszczania linków do Twojej witryny w zamian za opłatę.

Google ma zaawansowane systemy, które mogą wykryć tego typu linki i w rezultacie obniżyć Twój page rank. Zamiast skupiać się na zdobywaniu jak największej liczby linków, powinieneś skupić się na zdobywaniu linków wysokiej jakości. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest upewnienie się, że Twoje treści są warte linków. Należy jednak uważać, aby nie wpaść w pułapkę tworzenia treści o niskiej jakości wyłącznie w celu przyciągnięcia linków zwrotnych. Jeśli treść jest cienka, zawiera błędy ortograficzne lub gramatyczne bądź nie przedstawia żadnej realnej wartości dla czytelnika, będziesz miał szczęście, jeśli w ogóle zdobędzie jakiekolwiek linki.

Wykorzystaj media społecznościowe

Media społecznościowe to jedna z najszybciej rozwijających się branż w Internecie, która ma ogromny wpływ na SEO. Jeśli chcesz zwiększyć swoje pozycje w rankingach, jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić, to zwiększyć swoją obecność w mediach społecznościowych. Kiedy ludzie klikają na linki w mediach społecznościowych, są przenoszeni na Twoją stronę internetową. Dzięki temu, że więcej osób klika na te linki, można zwiększyć ruch na stronie i poprawić swoje pozycje w wyszukiwarkach. Warto inwestować w takie media jak Facebook, Youtube czy Instagram. Wielu użytkowników to właśnie tam szuka rzeczy które ich interesuje, a co za tym idzie tam może znaleźć właśnie Ciebie.