Jak wybrać idealny oczyszczacz powietrza dla alergików

Jakość powietrza wpływa na nas wszystkich, ale szczególnie na osoby cierpiące na astmę, alergie lub inne zaburzenia oddychania. Niektóre badania łączą zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach z aż 100 milionami przypadków astmy w samych Stanach Zjednoczonych. Ale nie wpadaj jeszcze w panikę, możesz podjąć aktywne kroki w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach z pomocą oczyszczacza powietrza dla alergików. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które usuwa cząstki stałe z powietrza przepuszczając je przez filtr i inny filtr wypełniony węglem aktywnym. Urządzenia te są zaprojektowane do usuwania zanieczyszczeń o różnej wielkości: Filtr HEPA może złapać cząstki tak małe jak .3 mikronów średnicy, podczas gdy filtry z węglem aktywnym mogą usunąć zapachy i gazy, które mogą być obecne w przestrzeni wraz z cząstkami pyłu mniejszymi niż 10 mikronów wielkości.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie oczyszczacz powietrza

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy wyborze odpowiedniego oczyszczacza powietrza, a zależą one od Twoich konkretnych potrzeb. Czy masz szczególne alergie lub problemy z oddychaniem, które wymagają większej filtracji niż u przeciętnej osoby? Czy szukasz urządzenia do usuwania dymu papierosowego lub tylko ogólnego kurzu i pyłków z powietrza?

Czy chcesz urządzenia, które może być używane w małej przestrzeni lub chcesz być w stanie oczyścić duży obszar za niskie koszty? Wszystkie te zmienne określą, który oczyszczacz powietrza jest dla Ciebie najlepszy. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że możesz chcieć znaleźć oczyszczacz powietrza, który może być używany do więcej niż jednego celu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza dla alergików

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie oczyszczacza powietrza dla alergików jest to, jakie rodzaje zanieczyszczeń próbujesz usunąć z powietrza. Możesz mieć specyficzne alergie, które wymagają skupienia się na pewnych zanieczyszczeniach. Na przykład, jeśli cierpisz na alergie sezonowe, możesz chcieć urządzenia, które jest przeznaczone do usuwania pyłków z powietrza. Innym rodzajem alergii, z którym można się zmierzyć za pomocą oczyszczacza powietrza, jest sierść zwierząt domowych.

Przy zakupie urządzenia do usuwania sierści zwierząt domowych, ważne jest, aby szukać takiego, które ma wysoki CADR (ocena jakości powietrza w pomieszczeniach) dla łupieżu zwierząt domowych. Jeśli chcesz usunąć zapachy z pomieszczenia, poszukaj oczyszczacza powietrza z węglem aktywnym i właściwościami elektrostatycznymi.