RB Leipzig vs SV Darmstadt 98, wynik spotkania 2-0

W ostatniej kolejce Bundesligi doszło do starcia drużyn RB Leipzig i SV Darmstadt 98, które odbyło się w Red Bull Arena. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy, którzy już w pierwszej połowie objęli prowadzenie 1-0. Spotkanie miało miejsce dokładnie dwa dni temu, 9 marca o godzinie 14:30. Jakie emocje kryły się w tej konfrontacji? Zapraszamy do zapoznania się z relacją!

RB Leipzig 2-0 SV Darmstadt 98: Leipzig Kontroluje Mecz na Red Bull Arena

RB Leipzig podejmował SV Darmstadt 98 na Red Bull Arena w ramach 25. kolejki niemieckiej Bundesligi. Gospodarze zdominowali spotkanie, zapewniając sobie zwycięstwo 2-0. Sędzią głównym tego starcia był Robert Hartmann z Niemiec.

Leipzig szybko objął prowadzenie, gdy już w 3. minucie T. Isherwood wpakował piłkę do siatki po asyście X. Schlagera. Mimo starań gości, gospodarze kontrolowali przebieg gry i zasłużenie prowadzili 1-0 do przerwy.

Po wznowieniu spotkania, drużyna RB Leipzig kontynuowała swoją dominację, a w 50. minucie C. Baumgartner podwyższył prowadzenie na 2-0, ponownie po asyście X. Schlagera. SV Darmstadt 98 próbował odrobić straty, jednak bramkarz Leipzig był nie do przejścia, a skuteczność ataku gości pozostawiała wiele do życzenia.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Zawodnicy gości otrzymali trzy żółte kartki: Andreas Müller w 7. minucie, Christoph Klarer w 44. minucie oraz Bartol Franjić w 67. minucie. Gospodarze natomiast uniknęli kartek.

Mimo starań obu drużyn, żadna z nich nie otrzymała czerwonej kartki. RB Leipzig zasłużenie sięgnął po trzy punkty, kontynuując dobrą passę w Bundeslidze.

Następne wyzwania czekają obie ekipy. RB Leipzig zmierzy się z 1.FC Köln, FSV Mainz 05 oraz SC Freiburg, podczas gdy SV Darmstadt 98 zmierzy się z Bayernem Monachium, VfL Bochum oraz FSV Mainz 05. Kibice mogą oczekiwać emocjonujących starć w wykonaniu obu drużyn.