Spotkanie pomiędzy RB Leipzig i VfL Wolfsburg zakończone wynikiem 3-0 dnia 2024-04-13 13:30

RB Leipzig pokonało VfL Wolfsburg 3-0 w meczu rozegranym w Red Bull Arena w ramach 29. kolejki niemieckiej Bundesligi. Spotkanie odbyło się 2 dni temu, dokładnie 2024-04-13 o godzinie 13:30. Gospodarze prowadzili 1-0 na przerwę, ale ostatecznie zdominowali rywali, zapewniając sobie pewne zwycięstwo.

RB Leipzig podejmowało na własnym stadionie VfL Wolfsburg w ramach 29. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz odbył się w Red Bull Arena o godzinie 13:30, a sędzią głównym spotkania był Christian Dingert z Niemiec.

Relacja z meczu:

Początek meczu był pełen napięcia, obie drużyny walczyły o kontrolę nad boiskiem. W 13. minucie Dani Olmo z RB Leipzig zapisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu po asyście Xavera Schlagera. Gospodarze wyszli na prowadzenie 1-0, co sprawiło, że kibice na trybunach oszaleli z radości.

Druga połowa rozpoczęła się z równie dużym zaangażowaniem z obu stron. W 68. minucie B. Šeško podwyższył prowadzenie dla RB Leipzig po podaniu Xavera Simonsa, który popisał się świetną asystą. Wynik to już 2-0 dla gospodarzy, a goście z Wolfsburga mieli coraz trudniejsze zadanie, aby odrobić straty.

W 82. minucie to już L. Openda dołożył kolejnego gola dla RB Leipzig, ustalając wynik meczu na 3-0. Bramka ta była jak gwoźdź do trumny dla drużyny gości, sprawiając, że kibice gospodarzy oszaleli ze szczęścia na trybunach Red Bull Arena.

W trakcie spotkania nie obyło się bez kartek. Xaver Schlager oraz Xavi Simons z RB Leipzig zostali ukarani żółtymi kartkami, podobnie jak Kevin Behrens, Kilian Fischer, Moritz Jenz i Mattias Svanberg z VfL Wolfsburg. Dyscyplinarnie było zatem dość gorąco na boisku.

Pomimo walki i zaangażowania obu drużyn, ostatecznie to RB Leipzig zasłużenie wygrało 3-0 z VfL Wolfsburg. Następne mecze dla Gospodarzy to starcia z FC Heidenheim, Borussią Dortmund oraz 1899 Hoffenheim, natomiast dla Gości czekają pojedynki z Vfl Bochum, SC Freiburg oraz SV Darmstadt 98. Po takim meczu kibice z pewnością będą długo wspominać tę futbolową ucztę!.