SC Freiburg - RB Leipzig, wynik spotkania 1-4

W ostatnim spotkaniu Bundesligi drużyna RB Leipzig pokonała SC Freiburg 4-1 na wyjeździe. Mecz odbył się na Europa-Park Stadion w ramach 28. kolejki ligowej. RB Leipzig pewnie prowadził 3-0 już na przerwie, a ostatecznie sięgnął po zwycięstwo, potwierdzając swoją dominację na boisku. Spotkanie miało miejsce 2 dni temu, 6 kwietnia o godzinie 13:30.

Relacja z przebiegu meczu SC Freiburg - RB Leipzig

Witajcie na relacji z emocjonującego starcia pomiędzy drużynami SC Freiburg i RB Leipzig! Mecz odbył się na Europejskim Stadionie Parku w ramach 28. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Daniel Siebert z Niemiec.

Od samego początku goście z Lipska narzucili swoje warunki, a już w 2. minucie meczu otworzył wynik Amadou Haidara, asystując Luke Opendzie. Freiburg próbował odpowiedzieć, ale to goście podwajali prowadzenie w 18. minucie za sprawą Luke Opendy, po podaniu Dani Olmo. Młody napastnik Freiburga, Openda, był nie do zatrzymania i w 44. minucie dołożył trzeciego gola dla RB Leipzig, dając im komfortowe prowadzenie 3-0 przed przerwą.

Po zmianie stron RB Leipzig nie zwalniał tempa - w 54. minucie B. Šeško trafia do bramki, a asystę ponownie zanotował niezawodny Luke Openda. Gospodarze nie poddawali się i w 59. minucie udaje im się zmniejszyć wynik po trafieniu V. Grifo po podaniu C. Güntera - 1-4. Niestety dla Freiburga, było to za mało, by odwrócić losy spotkania.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - żółte kartki otrzymali Lucas Höler, Ritsu Doan oraz Roland Sallai z Freiburga, a po stronie RB Leipzig ukarani zostali Xaver Schlager, David Raum, Willi Orbán oraz Benjamin Henrichs. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po tym zwycięstwie RB Leipzig ma przed sobą kolejne wyzwania, a ich następni rywale to VfL Wolfsburg, FC Heidenheim oraz Borussia Dortmund. SC Freiburg natomiast zmierzy się z SV Darmstadt 98, FSV Mainz 05 oraz ponownie z VfL Wolfsburg.