RB Leipzig vs Union Berlin, wynik meczu - 2-0

W dniu 4 lutego 2024 roku o godzinie 16:30 na Red Bull Arena odbył się bardzo ważny mecz pomiędzy drużynami RB Leipzig i Union Berlin w ramach 20. kolejki Bundesligi. Po zaciętym spotkaniu, RB Leipzig zdołał pokonać Union Berlin 2-0, ustalając wynik na 1-0 na przerwę.

Mecz pomiędzy drużynami: RB Leipzig (Gospodarz) przeciwko Union Berlin (Goście)

Czerwone kartki Goście - Christopher Trimmel 73'

Następne mecze dla RB Leipzig: FC Augsburg, Real Madryt, Borussia Mönchengladbach.

Następne mecze dla Union Berlin: FSV Mainz 05, VfL Wolfsburg, 1899 Hoffenheim.

Relacja z meczu

W sobotni wieczór na Red Bull Arena w Lipsku odbył się mecz pomiędzy RB Leipzig a Union Berlin, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1-0 za sprawą bramki L. Opendy w 11 minucie, która wywołała ogromne emocje wśród kibiców. Union Berlin walczyło dzielnie, lecz nie zdołało wyrównać wyniku przed przerwą.

Po przerwie gospodarze wzmacniali swoją przewagę, a w 48 minucie B. Šeško podwyższył prowadzenie RB Leipzig na 2-0 po asyście D. Raum. Gospodarze mieli przewagę, kontrolując grę i nie pozwalając gościom zbyt wiele narazić bramki swojego zespołu. Mimo starań Union Berlin nie zdołało odrobić strat, a ostatecznie zakończyło mecz z wynikiem 2-0 dla RB Leipzig.

Spotkanie nie obyło się bez ostrej gry, czego efektem były żółte kartki dla Kevin Kampla z RB Leipzig oraz dla Benedikta Hollerbacha i Lucasa Tousarta z Union Berlin. W drugiej połowie z boiska musiał odejść Christopher Trimmel z Union Berlin, który otrzymał czerwoną kartkę w 73. minucie. Zespoły już myślą o kolejnych meczach, gdzie RB Leipzig zmierzy się z FC Augsburg, Real Madryt i Borussia Mönchengladbach, natomiast Union Berlin spotka się z FSV Mainz 05, VfL Wolfsburg i 1899 Hoffenheim.