RB Leipzig vs FC Koln, wynik spotkania: 6-0

W spektakularnym meczu ligi Bundesliga doszło do starcia pomiędzy drużynami RB Leipzig i FC Koln na Red Bull Arena. Od samego początku gospodarze narzucili swój styl, a wynik na przerwę mówił sam za siebie - 4-0 dla gospodarzy. W drugiej połowie RB Leipzig nie zwalniał tempa i ostatecznie zdominował rywali, kończąc mecz imponującym wynikiem 6-0. Arbitrem spotkania był Benjamin Brand z Niemiec.

RB Leipzig rozbił FC Koln 6-0 w imponującym występie

Red Bull Arena była świadkiem prawdziwego widowiska, gdy RB Leipzig zmierzyło się z FC Koln w dziewiątej kolejce Bundesliga. Spotkanie zakończyło się niesamowitym wynikiem 6-0 na korzyść gospodarzy, którzy pokazali swoją dominację na boisku.

Pierwsza połowa meczu była prawdziwym szaleństwem dla drużyny FC Koln. RB Leipzig wciąż dominowało i stwarzało niebezpieczne sytuacje pod bramką przeciwnika. Już w 15. minucie Timo Werner wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na korzyść swojej drużyny. Nie było to jednak koniec dla FC Koln, ponieważ kolejne bramki padały jak na taśmie.

W 40. minucie L. Openda zwiększył przewagę RB Leipzig, a asystę zanotował X. Simons. Trzy minuty później D. Raum dołożył kolejną bramkę, tym razem asystującemu B. Henrichsowi. Na koniec pierwszej połowy L. Openda powtórzył swoje osiągnięcie, a X. Simons zanotował drugą asystę w meczu. Wynik na przerwę to 4-0 dla RB Leipzig.

Druga połowa nie przyniosła FC Koln żadnej ulgi. Pomimo starań gości, RB Leipzig było zdecydowanie zbyt silne dla drużyny przeciwnika. W 88. minucie B. Šeško dołożył kolejną bramkę, a C. Baumgartner ustalił ostateczny rezultat na 6-0 w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Mecz nie obył się bez kartek, chociaż FC Koln było bardziej "kolorowe" pod tym względem. W 19. minucie Mohamed Simakan z RB Leipzig zobaczył żółtą kartkę, a w 79. minucie było to Lukas Klostermann. Z kolei dla FC Koln kartki żółte otrzymali Julian Chabot w 29. minucie, Mathias Olesen w 72. i 80. minucie oraz Luca Kilian w 85. minucie. Mathias Olesen otrzymał również drugą żółtą kartkę w 80. minucie, co skutkowało czerwoną kartką dla niego.

Sędzią tego spotkania był Benjamin Brand z Niemiec, który dobrze radził sobie ze swoją rolą.

Wynik ten to kolejne zwycięstwo dla RB Leipzig, które utrzymuje się na wysokim miejscu w tabeli. Ich następne mecze to starcia z VfL Wolfsburg, FSV Mainz 05 i FK Crvena Zvezda. Z kolei FC Koln musi teraz odbudować swoją formę i przygotować się na kolejne wyzwania, takie jak spotkania z FC Kaiserslautern, FC Augsburg i VfL BOCHUM.